Szent György Napok 2014
maradt még: 5 nap 21 óra 30 perc 51 másodperc


Szombat - április 26.

19:00Nyitókoncert: Komolyat vidáman műfaji határok nélkül - Illényi Katica és zenekara (Budapest) — Bővebben
http://illenyikatica.hu/
/ Krisztus Király-templom
.
19:30Zene: Saint George Rock Night 9
— Four People One Pack (Székelyudvarhely), Loud Sound Dealers aka LSD (Csíkszereda), Infected Rain (Chișinău – MD), Overloaded (Kovászna)
/ Godó Café

Vasárnap - április 27.

17:00Színház: Szeretik a banánt, elvtársak? - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
http://yorickstudio.ro/
/ Új Stúdió
.
17:00Humor: A székelyek nagy megetetése! - Rádió Gaga és a Gruppen-Hecc kabarétársulat (Marosvásárhely)
/ a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme
.
17:00Csángódélután és moldvai csángó táncház
— Moldvai csángó népi kultúra kutatásának korszakai címmel előadást tart Dr.Tánczos Vilmos néprajzkutató, egyetemi tanár, majd fellép a Százlábacska Néptáncegyüttes, Nyisztor Ilona és a pusztinai gyerekek – szervező: Tipe Tupa Egyesület / Di Stefano Bar
.
19:00A Sass Flóra Nílus-expedíció
— Karda Zoltán vetített képes előadása / Székelyföldi Vadászati Kiállítás
.
19:30Színház: Szeretik a banánt, elvtársak? - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
http://yorickstudio.ro/
/ Új Stúdió
.
19:30Zene: Live in the Library - Alba Ecstasy NordBővebben
— élő, elektronikus zenei koncert
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
19:30Zene: Énekelt versek - Mácsafej (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Unitárius templom

Hétfő - április 28.

09:30Zenés gyermekszínház: Róka Rudi házat épít - Szegedi MiniszínházBővebben
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
11:00Zenés gyermekszínház: Róka Rudi házat épít - Szegedi MiniszínházBővebben
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
11:00Gazdasági ismeretek versenye (magyar és román nyelven)
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
17:30Színház: Hitted volna? - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós Iroda (Budapest) — Bővebben
— Hernádi Judit és Kern András főszereplésével, r.: Verebes István
/ a színház nagyterme
.
18:00Komolyzene: IV. Diákkórus-fesztivál
/ Krisztus Király-templom
.
18:00Kiállításmegnyitó: Fotóbiennále az Erdélyi Kárpát Egyesület Háromszéki osztályának szervezésében
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
19:00Kiállításmegnyitó: Ivan Ladislav Galeta egyéni kiállítása
— Megnyitja: Peternák Miklós a kiállítás kurátora, művészettörténész
/ MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér
.
19:30Zene: The Dark Side of the Moon - Pink Floyd Tribute Band (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Új Stúdió
.
20:00Színház: Hitted volna? - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós Iroda (Budapest) — Bővebben
/ a színház nagyterme

Kedd - április 29.

10:00Zenés gyermekszínház: Ősi suli - Szegedi Miniszínház
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
10:00Kerekasztal beszélgetés üzletemberekkel
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
12:00Zenés gyermekszínház: Ősi suli - Szegedi Miniszínház
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
14:00Aranylakodalmasok köszöntése
/ Házasságkötő terem
.
16:30145 éve született Elie Miron Cristea, a romániai ortodox egyház első pátriárkája
— – a dokumentumkiállítás szervezője a Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma / Román Szellemiség Múzeuma
.
17:00Kiállításmegnyitó: The Land of Emotions
— Kortárs attitűdök VII. országos képzőművészeti tárlat
/ a volt Művész moziban
.
17:00Kiállításmegnyitó: Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművészek Szövetsége tagjainak közös tárlatmegnyitója
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
.
17:30Színház: Bucharest calling - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
http://yorickstudio.ro/
/ Új Stúdió
.
18:00Kiállításmegnyitó: tMM
— Tájmisztika Műhely képzőművészeti kiállítás – Etna Alapítvány
/ Lábas Ház
.
18:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum olimpikonjainak klasszikus zenei előadása (Sepsiszentgyörgy)
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
18:00Előadás: A társas táncok története
— a Kék Hold Táncklub vetített képes előadása a tánc világnapja alkalmából
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
.
18:30Színház: Életképek
— A. P. Csehov, W. Shakespeare, Szép Ernő jelenetek – Visky Árpád Színjátszó Társulat
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
.
19:00Színház: Mă tot duc (Szüntelenül megyek) - Teatrul Foarte Mic (Bukarest) — Bővebben
— Oana Pellea és Mihai Gruia Sandu főszereplésével
/ a volt Művész moziban
.
19:00Zene: Kedvenc dolgaim című önálló estje - Szulák Andrea (Budapest) — Bővebben
— zongorán kísér: Bolba Tamás
/ a színház nagyterme
.
19:30Színház: Bucharest calling - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
/ Új Stúdió

Szerda - április 30.

09:00VIII. Gyermekszínjátszó Találkozó
— az I–IV. osztályos korcsoport bemutató előadásai 12 óráig, majd a V–VIII. osztályos korcsoport előadásai
/ Váradi József Általános Iskola díszterme
.
09:30Zenés bábjáték: Dózsa György és a dálnoki boszorkány
— Írta és rendezte: Strausz Róbert – Tick-tack Bábszínház
/ Új Stúdió
.
11:00Gyermekelőadás: Împărăţia florilor (A virágok birodalma)
— r.: Dan Țopa, bemutató előadás – Andrei Mureşanu Színház
/ a volt Művész moziban
.
11:00Zenés bábjáték: Dózsa György és a dálnoki boszorkány
— Írta és rendezte: Strausz Róbert – Tick-tack Bábszínház
/ Új Stúdió
.
11:00Általános műveltségfejlesztő vetélkedő
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
14:00A kommunista diktatúra áldozatai emlékházának avatóünnepsége
— Közreműködik a Volt Politikai Foglyok Kovászna Megyei Szervezete
/ Beör-palota, Martinovics Ignác utca
.
17:00Érzékeny kalandozások kamaszvilágban
— közönségtalálkozó Dóka Péter ifjúsági íróval, a Móra Könyvkiadó szerkesztőjével, A kék hajú lány és a Hogyan lettem médiasztár? című könyvek szerzőjével
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
17:30Színház: A szív hídjai - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós IrodaBővebben
/ a színház nagyterme
.
18:00Kiállításmegnyitó: Különlegességek az Árkosi Tájmúzeum gyűjteményéből
— Néprajzi kiállítás Bálinth Zoltán gyűjtéséből
/ a testvértelepülések utcájának bejárata
.
19:00Színház: Ştefan Peca: Sfântul din Sfântu Gheorghe
— r.: Ana Mărgineanu – Andrei Mureşanu Színház
/ a volt Művész moziban
.
19:30Színház: Edith Piaf et Agnes - Gajai Ágnes színművésznő egyéni előadása Bővebben
/ Új Stúdió
.
20:00Színház: A szív hídjai - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós IrodaBővebben
/ a színház nagyterme
.
20:20Zene: a Quasar. avangárd dzsesszegyüttes koncertje, valamint Ördög Gábor István Beat vacsora című verseskötetének bemutatója / Di Stefano Bar

Csütörtök - május 1.

12:00A kézműves vásár és a borudvar megnyitója
/ Kultúrkert
.
12:00Szent György Expo Wellness megnyitó – kiállítás és vásár.
— Megtekinthető naponta 10 és 20 óra között, vasárnap (május 4.) 18 óráig.
/ a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme
.
12:15Néptánc: a Csipike Napköziotthonos Óvoda táncműsora
— Felkészítő tanítók: Andorkó Anikó, Demeter Zsuzsanna, Borchină Săndica, Nica Florica
/ Kultúrkert
.
12:30Néptánc: a Gödri Ferenc Általános Iskola előkészítő B., II. A., III. A. és III. B. osztályainak előadásai
— Felkészítő tanítók: Csáky Gabriella, Kocsis Hunor és Kocsis Lilla-Tünde
/ Kultúrkert
.
13:00Folklór műsor
— a szitabodzai Brâuleţul együttes Neagoe Daniel vezetésével, a zágonbárkányi Pădurenii férfikar Cristina Deteşanu vezetésével, a bodzafordulói Ciobănaşul zenekar Ionică Mitrofan vezetésével, az előpataki Népi Hagyományőrző Együttes és Adriana Ilei Dan Ardeleanu koordinálásával, a kovásznai Voineştenii együttes Ana Sandulea vezetésével
/ Kaufland színpad
.
13:30Tánc: a Pinocchio Napköziotthonos Óvoda nagycsoportjának előadása
— Felkészítő óvónők: Nagy Csilla és Varga Beáta
/ Kultúrkert
.
14:00Ének: a Gulliver Napköziotthonos Óvoda kórusa
— Felkészítő óvónők: Váncsa Szilvia és Nagy Anabella
/ Kultúrkert
.
14:10Tánc: a Gulliver Napköziotthonos Óvoda táncelőadásai
— Felkészítő óvónők: Csulak Szidónia, Tomos Gabriella, Sebestyén Kinga és Ugron Kinga
/ Kultúrkert
.
14:30A Művészeti Népiskola szólistái
/ Kultúrkert
.
15:00Tánc: A baróti művelődési ház Synkron tánccsoportja
— Csoportvezető: Nagy Kopeczky Annamária
/ Kaufland színpad
.
15:30Néptánc: a Váradi József Általános Iskola II. C., III. C., valamint a Székely Mikó Kollégium II. D. osztályainak előadásai
— Felkészítő tanítók: Nemes Ildikó, Fodor Mónika, Szabó Béla
/ Kultúrkert
.
15:40Társasági táncbemutató - a Kék Hold tánciskola The Buttons tánccsoportja (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
16:00Háromszéki Diákegyüttesek Találkozója
www.emihirek.ro
/ Kaufland színpad
.
16:00A Művészeti Népiskola táncosai
/ Kultúrkert
.
17:00Néptánc: a Székely Mikó Kollégium II. C., valamint a Váradi József Általános Iskola IV. E., III. B., I. D. osztályainak előadásai
— Felkészítő tanítók: Geangalau Lenke , Domokos Zsuzsa, Bedő Magdolna, Ferenczi Piroska, Péter Kinga
/ Kultúrkert
.
17:00Tánc: Gábor Áron - történelmi táncdráma a Háromszék Táncegyüttes előadásában (Sepsiszentgyörgy)
— Rendező-koreográfus: Orza Călin
/ a színház nagyterme
.
17:30A Constantin Brâncuşi Szakképző Líceum diákjainak népdalműsora
— Szólista: Diana Mogoş
/ Kultúrkert
.
17:45Tánc: Constantin Brâncuşi Szakképző Líceum diákjai
— Oktató: Adrian Negrilă
.
18:00Bevezetés az otthonoktatásba (keresztyén szempontból)
— a Károlyi Gáspár Alapítvány és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik József utca 6. szám
.
18:00Kiállításmegnyitó: Végletek között – Lukács Sándor-Lucky karikatúra kiállítása
— Megnyitja: László Károly – Puki bácsi nyugalmazott színművész / a színház gangja
.
18:30Exit Rock Band (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
18:30Vetítés: Magyaradás ‘45 – Színház a tévében
— válogatás a bukaresti magyar adás archívumából / a színház előcsarnoka
.
19:00Háromszéki Diákegyüttesek Találkozójának eredményhirdetése
www.emihirek.ro
/ Kaufland színpad
.
20:00Mobilmánia nagykoncertBővebben
/ Kaufland színpad
.
20:30St. George Quintet (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
20:30Színház: Tamási Áron: Vitéz lélek - Spektrum Színház (Marosvásárhely) — Bővebben
www.spectrumszinhaz.ro
/ a színház nagyterme
.
22:00SzeklerBővebben
/ Kaufland színpad
.
22:00Silent Party
— DJ White, Smoothnoise, LoudArt
/ Ifjúsági sátor

Péntek - május 2.

08:00Sport: Úszós horgászverseny és halászlé-különlegességek.
— A verseny korhatár nélküli, csalizni bármivel lehet. Beiratkozni a következő telefonszámokon lehet: 0755 973 147 (Antal Alpár) és 0751 127 111 (Dálnoki László) – Szervezők: Sugás Lake & Kama Carp Fisching Club / Sugási horgásztavak
.
11:00Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület néptáncosai
— a Hófehérke Óvoda nagycsoportosai, a Pinocchio Óvoda nagycsoportosai, a Csipike Óvoda nagycsoportosai, a sepsibodoki Vörösbegy néptáncegyüttes. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
11:30Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájának néptáncosai
— a Kőrösi Csoma Sándor Óvoda nagycsoportosai, az 5. számú óvoda vegyes csoportja, a Református Kollégium előkészítős és elsős tanulói, a Váradi József Általános Iskola IV. C. és IV. B. osztálya. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
12:00Szent György-napi ünnepélyes felvonulás
/ Kaufland színpad
.
12:00Tánc: a Mikes Kelemen Elméleti Líceum III. A. osztályának táncelőadása
— Felkészítő tanító: Nagy Kopeczky Annamária
/ Kultúrkert
.
12:00Felvonulás az ifjúsági Szent György sárkánnyal
/ Ifjúsági sátor
.
12:10Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájának néptáncosai
— Batyus Néptáncegyüttes és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum C előkészítő, I. A., I. C., III. A., IV. A. osztályai. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
12:30Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty)
/ Kaufland színpad
.
12:40Néptánc: a Mikes Kelemen Elméleti Líceum V–VIII. osztályos tanulóinak néptánc-előadása
— Felkészítő oktató: és Kocsis Hunor
/ Kultúrkert
.
13:00Ida Aerobik Show (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
13:00Néptánc: a Százlábúak Néptáncegyüttes, a Váradi József Általános Iskola II. F., III. D., valamint a Székely Mikó Kollégium III. A., II. B. osztályos néptánccsoportjának előadása
— Felkészítő oktatók: Virág Imola és Virág Endre, Tankó Blanka, Márton Magdolna, Gyárfás Lívia, Gerő Alexa
/ Kultúrkert
.
13:30Tánc: A Nicoale Colan Általános Iskola ritmikus tánc és zumbabemutatója
— Felkészítő tanítók: Dobrean Maria és Simona Marcu
/ Kaufland színpad
.
13:30Az Ifjúsági Sátor hivatalos megnyitója
/ Ifjúsági sátor
.
14:00Zumbabemutató
/ Kaufland színpad
.
14:00Néptánc: Rügyecske és Fenyőcske néptánccsoportok, valamint az Izvoraşul együttes (Kónya Ádám Művelődési Ház)
— Koreográfus: Rápolti István
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: Hagyomány és innováció
— Kerekasztal-beszélgetés, házigazda: Gnome Design Kft., moderátor Rácz Attila
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: 14.00 órától kezdődően három óránként Gnome Design tippverseny és interaktív lézerbunker
— a Savvy Kft. jóvoltából
/ Kultúrkert
.
14:00Harmónia kamarakórus koncert
/ Ifjúsági sátor
.
14:20Harcművészeti bemutató: SportAll karate show (Sepsiszentgyörgy)
— oktató: Vass Hunor
/ Kaufland színpad
.
14:30A Háromszéki Pálinkaverseny díjkiosztó ünnepsége
/ Kultúrkert
.
15:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum fúvószenekara
— Karmester: Maksai József
/ Kaufland színpad
.
15:30Voces – női kar
— Meghívott: Luiza Zan (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
16:15Lupinger Attila Edward 11 éves rockgitáros műsora
/ Kaufland színpad
.
16:30Evilági zenekar (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
www.evilagi.hu
/ Autoliv színpad
.
17:00The Crazy Plumbers (Kézdivásárhely) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
17:00Tánc: Merjünk nagyot álmodni (Sepsiszentgyörgy)
— A Művészeti Népiskola (Sepsiszentgyörgy) balettelőadása
/ a színház nagyterme
.
17:00Kvisz kvíz
— a Kovakő szervezésében – Turbó aktivity, Beugró, Malom, Ország város, 1000 hely, amit látnod kell, Catan, Élő Sakk, Beer Pong
/ Ifjúsági sátor
.
17:00Közönségtalálkozó: Vama
/ Ifjúsági sátor
.
17:30Bagossy Brothers Company
/ Kultúrkert
.
17:45Közönségtalálkozó: Children of Distance
/ Ifjúsági sátor
.
18:00Ego Sum (Kézdivásárhely)
/ Kaufland színpad
.
18:00Gyereknevelés az otthonoktatásban (keresztyén szempontból)
— a Károlyi Gáspár Alapítvány és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik József utca 6. szám
.
18:00Borudvar: Gnome Design Darts 301 verseny – nevezés a helyszínen
— A csapatok száma korlátozott (max. 16), a játékosok pedig 16 éven felüliek lehetnek.
/ Kultúrkert
.
18:00Közönségtalálkozó: Grimus
/ Ifjúsági sátor
.
18:30Grimus (Kolozsvár) — Bővebben
www.grimus.ro
/ Autoliv színpad
.
18:30Közönségtalálkozó: Tankcsapda
/ Ifjúsági sátor
.
19:00Bertici fivérek (Szatmárnémeti)
— lemezbemutató koncert
/ Kaufland színpad
.
19:30Balázs Elemér Group dzsesszkoncert (Budapest)
/ Kultúrkert
.
20:00Humor show
— Fellépnek: Zsók Levente, György Botond, Tánczos Botond
/ Ifjúsági sátor
.
20:153+2 (HU) — Bővebben
— 30 éves jubileumi koncert
/ Kaufland színpad
.
20:30Vama (Bucureşti) — Bővebben
— a Tricomserv Rt. hozzájárulásával
https://www.facebook.com/VamaMusic
/ Autoliv színpad
.
21:00Scholastic
/ Ifjúsági sátor
.
21:30Black Betty blueskoncert (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
22:00L.L. Junior (HU)
/ Kaufland színpad
.
22:00Igaz Szawak
/ Ifjúsági sátor
.
22:30Tankcsapda (HU) — Bővebben
— a Depo hozzájárulásával
www.tankcsapda.com
/ Autoliv színpad
.
23:30Children of Distance (HU) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
23:30Fresh
/ Ifjúsági sátor

Szombat - május 3.

09:00Sport: Szent György-kupa
— labdarugó torna 2001–2006 korosztályos csapatok számára a Sepsi OSK szervezésében. A torna 16 órakor zárul
/ Városi stadion
.
09:00Együtt ösztönzünk egy generációt
— kreatív műhelyek és versenyek madarakról az ALUTUS Hosszútávú Közösségfejlesztési Egyesület szervezésében.
/ Ifjúsági sátor
.
10:00Komolyzene: XIII. Barcasági Evangélikus Gyülekezetek Kórustalálkozója
— Evangélikus templom
.
10:00Sport: 20 éves az ÖTYE – jubileumi kosártorna
— a Mikes Kelemen Elméleti Líceum sportterme
.
10:00Sport: XXIV. Gáll Lajos Futónap – Gáll Lajos Futókör
— rajt az Autoliv színpad elől
.
10:00Lovas programok: Lovasok bevonulása a városba
/ a sportcsarnok mellett
.
11:00Ökumenikus áhítat – Élet a lélekben imacsoport
/ Kaufland színpad
.
11:00Sport: Streetball verseny
— iratkozás a helyszínen 10:30-ig / a Tribel vendéglő előtt
.
11:00Sport: Bicikli ügyességi verseny mountain bike és bmx kategóriákban
— szervező a Kovakő / állomási skatepark
.
11:00Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület néptáncosai
— Csere néptáncegyüttes (Uzon), Murgó néptáncegyüttes (Mikóújfalu), Zsombor néptáncegyüttes (Sepsibükszád), valamint , az illyefalvi általános iskola előkészítő osztályos tanulói és az illyefalvi óvodások. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
11:00Lovas programok: Hagyományőrző lovas tábor felállítása
/ a sportcsarnok mellett
.
11:00Sakk: Mihai Diţu-emlékverseny
/ Ifjúsági sátor
.
11:00Festőműhely gyerekeknek
/ Ifjúsági sátor
.
12:00Tánc: a Gyermekek Palotája tánccsoportjának bemutatója
— Oktatók: Molnár Enikő, Prună Gabriel
/ Kaufland színpad
.
12:00Néptánc: a Székely Mikó Kollégium II. A. osztályos néptánccsoportjának előadása
— Felkészítő tanító: Varga Mária
/ Kultúrkert
.
12:00Játékok a Sapientia Műszaki és Társadalomtudományi Kar (Csíkszereda) szervezésében
— laborkukac, logó-kvíz, szerepjáték, szlogenvadászat, Saptivity
/ Ifjúsági sátor
.
12:15Néptánc: A Százlábú Néptáncegyüttes, Százlábúak Néptáncegyüttes és a Százlábacskák Néptáncegyüttes
— Oktatók: Tőkés Zsolt, Tőkés Edit, Virág Imola és Virág Endre
/ Kultúrkert
.
12:45Néptánc: a Váradi József Általános Iskola II. D. osztályos néptánccsoportjának előadása
— Felkészítő tanító: Varga Mária
/ Kultúrkert
.
13:00Harcművészeti bemutató: Shoto Team karate show (Sepsiszentgyörgy)
— oktató: Préda Csaba
/ Kaufland színpad
.
13:00Bodzafordulói táncok – A Gyermekek Palotájának néptánccsoportja
— Oktató: Rodica Boieru
/ Kultúrkert
.
13:00Lovas programok: Előkészületek a bemutatók megtartására
/ a sportcsarnok mellett
.
13:00Kulturális divatbemutató
— a Kovakő szervezésében
/ Ifjúsági sátor
.
13:25Néptánc: Mikes Kelemen Líceum II. A., II. B. és IV.C. osztálya
— Oktatók: Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert
.
13:30Humor: Kicsi Székely Gobék
/ Kaufland színpad
.
13:40A Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja
— Az együttes vezetői: Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert
.
14:00Spam ifjúsági zenekar
/ Kaufland színpad
.
14:00Gyermektáncház
— a Folker együttes vezetésével
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: 14.00 órától kezdődően három óránként Gnome Design tippverseny és interaktív lézerbunker
— a Savvy Kft. jóvoltából
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: Csapatépítés és headhunting
— Kerekasztal-beszélgetés, házigazda: Gnome Design Kft, moderátor Simon Károly
/ Kultúrkert
.
14:00Lovas programok: Lovasíjász-bemutató
— a Szilaj Hagyományőrző Egyesület szervezésében
/ a sportcsarnok mellett
.
14:00Saint George's Got Talent tehetségkutató
— előválogatás
/ Ifjúsági sátor
.
15:00Gospel
— A Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella gyerekkórusa, Canto kamaraegyüttese, fúvós és jazz gyerekzenekara
/ Kaufland színpad
.
15:00Lovas programok: „A kökösi hídon”
— csatabemutató, a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület szervezésében
/ a sportcsarnok mellett
.
15:30Transylvanian Saxofon Quartet (Marosvásárhely–Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
16:00Élő kapcsolás
— Közönségtalálkozó az Erdélyi Magyar Televízió műsorvezetőivel, szerkesztőivel / ETV sátor, a polgármesteri hivatal előtt
.
16:00Lovas programok: Huszárok testközelből
— huszárok mindennapjainak bemutatása
/ a sportcsarnok mellett
.
16:00Business Café
— a Junior Business Club szervezésében
/ Ifjúsági sátor
.
16:15Scholastic (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
17:00Dirty Slippers (Gyula, HU)
https://www.facebook.com/dirtyslippers
/ Autoliv színpad
.
17:00Közönségtalálkozó: Animal Cannibals
/ Ifjúsági sátor
.
17:30DNS (Borszék)
/ Kaufland színpad
.
17:30Sic Transit Gloria Mundi (HU) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
18:00Szülők feladata az otthonoktatásban (keresztyén szempontból)
— a Károlyi Gáspár Alapítvány és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik József utca 6. szám
.
18:00Borudvar: Gnome Design Darts 301 verseny – nevezés a helyszínen
— A csapatok száma korlátozott (max. 16), a játékosok pedig 16 éven felüliek lehetnek.
/ Kultúrkert
.
18:00Közönségtalálkozó: Connect-R
/ Ifjúsági sátor
.
18:00„... de attól meg mindenki mérges” – szövegnyomozás Lovasi Andrással
— Közönségtalálkozó és beszélgetés a Kispál és a Borz, illetve a Kiscsillag frontemberével
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
18:10Animal Cannibals (HU) — Bővebben
— 25 éves jubileumi koncert
http://www.animalcannibals.hu/
/ Autoliv színpad
.
18:30Tánc: A banda - Háromszék Táncegyüttes (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
www.hte.ro
/ Új Stúdió
.
19:00Orbán Barra Gábor trial-kerékpár bajnok rekordkísérletei
/ Autoliv színpad
.
19:00Mercedes Band (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
19:00Közönségtalálkozó: Punnany Massif
/ Ifjúsági sátor
.
19:30Live - Connect-R (Bukarest) — Bővebben
http://connect-r.eu/
/ Autoliv színpad
.
19:30Koszika & The HotShots (Marosvásárhely) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
20:30Punnany Massif (HU) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
21:00Fúvó Shock
/ Ifjúsági sátor
.
21:30Rednex (SE) — Bővebben
Rednex
/ Autoliv színpad
.
21:30Besh o droM világzenei koncert (HU) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
22:30Bond Jovi Tribute Band (HU)
/ Kaufland színpad
.
22:30Bagossy Brothers CompanyBővebben
/ Ifjúsági sátor
.
23:00Kispál és a borz (HU) — Bővebben
http://www.kispalesaborz.hu/
/ Autoliv színpad
.
23:59AB/CD Tribute Band (HU)
/ Kaufland színpad

Vasárnap - május 4.

10:00Sport: Duatlon
— iratkozás 9 órától – Alpin Sport Egyesület / rajt a Kálvin térről
.
11:00Néptánc: az Ady Endre Általános Iskola előkészítő, és I–IV. osztályos tanulóinak néptánc előadásai
/ Kultúrkert
.
11:00Lovas programok: Gyalogos és lovasíjász-bemutató
— interaktív tevékenységek a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület szervezésében
/ a sportcsarnok mellett
.
11:40Tánc: az Ady Endre Általános Iskola első osztályos tanulóinak táncelőadása
/ Kultúrkert
.
11:50Zene: az Ady Endre Általános Iskola Blökflöte csoportjának furulya előadása
/ Kultúrkert
.
12:00Ökumenikus istentisztelet
/ Kaufland színpad
.
12:00Népdalcsokor – a sepsiszentgyörgyi nyugdíjasok Őszirózsa Dalköre (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
12:00Üvegfúvás Szalma Zsolt üvegfúvómesterrel
/ Ifjúsági sátor
.
12:00Hagyományos bulz
/ Ifjúsági sátor
.
12:00„Şezătoare”
— a cahuli (Moldovai Köztársaság) Bogdan Petriceicu Haşdeu Állami Egyetem tanárainak és diákjaink kiállítása és énekes-verses bemutatója.
/ Ifjúsági sátor
.
12:30Huszárdalok és -táncok
— Szilaj Hagyományőrző Egyesület
/ Kultúrkert
.
13:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum 3–4. osztályos gyerekkórusa, népzene együttese, fuvola kamarazenecsoportja
— zongorán játszik: Sinka Nóémi és Dancs Ádám
/ Kultúrkert
.
13:00Pro Urbe díj átadási ünnepsége
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
13:00Őrkő Néptáncegyüttes
/ Kaufland színpad
.
13:00A sör
— a Parittya Egyesület előadása
/ Ifjúsági sátor
.
13:30Tánc: a Gödri Ferenc Általános Iskola IV. B. osztályának táncelőadása
— Felkészítő oktató: Zsigmond Judit
/ Kaufland színpad
.
13:45Divatbemutató: Stílus és kreativitás – a Kós Károly Szakképző Líceum IX–XII. osztályos tanulóinak munkáiból
— Felkészítő tanárok: Gagyi Enikő és Mátyás Erzsébet
/ Kaufland színpad
.
14:00Jazzkaláka (Brassó–Sepsiszentgyörgy–Kézdivásárhely)
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: 14.00 órától kezdődően három óránként Gnome Design tippverseny és interaktív lézerbunker
— a Savvy Kft. jóvoltából
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: Lézeres fénytechnika és alkalmazási területei
— Kerekasztal-beszélgetés, házigazda: Gnome Design Kft, meghívott Savvy Kft.
/ Kultúrkert
.
14:00I.S.E. – Foglaló
— a SEPSI I.S.E. szervezésében
/ Ifjúsági sátor
.
14:15Zumba flashmob
/ Kaufland színpad
.
15:00Részletek Az oroszlánkirály c. musicalből - Minisnaps (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
15:00Művészeti Népiskola sepsiszentgyörgyi és barátosi egyesített fúvószenekara
— Erzsébet park, zenepavilon
.
15:30Új dalok – Demeter Eli és zenész barátai (Kézdivásárhely)
/ Kultúrkert
.
16:30Stereogám (Székelyudvarhely) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
16:45Sport: Bokwa fitness villámcsődület
— Erzsébet park, zenepavilon
.
17:00Éltes Áron Quartet (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
17:00Közönségtalálkozó: Rúzsa Magdi
/ Ifjúsági sátor
.
17:30Dancs Annamari, Szabó Dávid és a Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar koncertjeBővebben
— Meghívott: Ráduly Botond „Manó” – a sepsiszentgyörgyi Rotary Club hozzájárulásával
/ Autoliv színpad
.
18:00Whisperblast (Kolozsvár–Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
18:00Keresztyén párválasztás
— a Károlyi Gáspár Alapítvány és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik József utca 6. szám
.
19:00Session Jazz Band (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
19:30Bikini (HU) — Bővebben
— az Amigo&Intercost ajándéka
/ Autoliv színpad
.
19:30Youvenis Group (Bodzaforduló)
/ Kaufland színpad
.
20:00Szász Ágnes koncert
/ Ifjúsági sátor
.
20:15Saint George's Got Talent tehetségkutató verseny
— Meghívottak: a Scholastic együttes és Diana Logofătu
/ Ifjúsági sátor
.
21:00A Szent György-napi tombola sorsolása
/ Autoliv színpad
.
21:00The Carbonfools (HU)
http://www.carbonfools.com/
/ Kaufland színpad
.
21:00TransylmaniaBővebben
— Barót–Sepsiszentgyörgy
/ Kultúrkert
.
21:15Spam
/ Ifjúsági sátor
.
21:30Rúzsa Magdi és zenekara (HU) — Bővebben
— a 20 éves Aquaris Veritas hozzájárulásával
http://rmfc.hu/
/ Autoliv színpad
.
22:30Hargitárock
/ Ifjúsági sátor
.
23:15Drum&Piano Project - Havasi (HU) — Bővebben
— Meghívott: Kiss Endi, a Hooligans dobosa - a Kaufland ajándéka
/ Autoliv színpad
.
23:45Tűzijáték – az Arcon Kft. ajándéka
/ Autoliv színpad

Állandó programok

május 1-4
09:00-22:00
Családi liget
— állandó program családoknak, gyerekeknek – nyugodt körülmények között miközben a gyerekek felügyelet alatt ugrálnak, arcot festetnek, énekelnek, táncolnak és kézművesednek, a felnőttek elfogyaszthatják kedvenc ételük, italuk, támogatva a Vöröskereszt karitatív tevékenységeit / Kós Károly u. 7. szám
május 1-4
09:00-13:00
Tombola és mérés (vérnyomás, vércukor, koleszterol és triglicerid) – Vöröskereszt
— Civil sétány
május 1-4
11:00-18:00
Sport: Műfalmászás – Alpamayo Kft.
— Erzsébet park
május 2-4
10:00-16:00
Szent György Expo Wellness – kiállítás és vásár
— Megtekinthető vasárnap (május 4.) 18 óráig.
/ a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme
május 2-4
10:00-16:00
Lovagoltatás
— Barabás Lovarda, Shagya Lovaskub / a városi sportcsarnok mellett
május 2-4
11:00-16:00
Hogyan hozz létre egy vállalatot? / Az első európai önéletrajzod / Gyereksarok / Csillagászati lecke
/ Ifjúsági sátor
május 2-4
11:00-22:00
Pingpong a Kovakő szervezésében / Slackline a SEPSI ISE szervezésében / Lava Theme Park — kiállítás Sepsiszentgyörgyön készült dinoszauruszokból / Üzenőfal (BIT)
/ Ifjúsági sátor
május 2-4
14:00-17:00
Élő könyvtár
/ Ifjúsági sátor
május 3-4
14:00-16:00
Arcfestés
/ Ifjúsági sátor